9A:s föreställning- FOKUS

Nu är det dags för vår profilklass 9A att gå upp på Reginateatern med sin föreställning - FOKUS.

Under 4 år har klassen varit en sk Profilklass. De har varje termin uppträtt på skolans scen med olika bejublade framträdande. Gruppen, som består av två delar - dansare och musikalare -  har under hela årskurs 9 jobbat fram ett fantastiskt examensarbete som resulterat i föreställningen - FOKUS. 

Nästa vecka, 30 maj - 1 juni, går klassen upp på Reginateatern och ger 5 föreställningar. På dagtid för skolans olika klasser och på kvällstid för allmänheten. Föreställningarna är 31 maj och 1 juni. 

Om du är intresserad av att köpa biljetter till kvällsföreställningarna -  se bifogad länk till Reginateatern. Obs, det går inte att köpa biljetter till dagsföreställningarna. 

http://reginateatern.se/fokus-vaksalaskolans-dansshow.php  

VARMT VÄLKOMNA att se och höra årets Profilklass 9A och deras suveräna Föreställning FOKUS!

22 maj 2017